O szkole

Historia szkół HERMES zaczyna się w dniu 1 września 1999 roku, kiedy powstało Prywatne Technikum Handlowo-Menedżerskie z siedzibą w Warszawie przy ul. Marii Dąbrowskiej 15. Od 1 września 2009 roku przenieśliśmy naszą siedzibę do nowego budynku przy ulicy Jana Kochanowskiego 1, gdzie do dziś odbywają się wszystkie zajęcia. Wraz ze zmianą lokalizacji uruchomiliśmy Prywatne Gimnazjum

Za cel stawiamy sobie zapewnienie troskliwej i fachowej opieki pedagogicznej, indywidualnego podejścia do ucznia oraz współpracę z rodzicami lub prawnymi opiekunami. Chcemy aby nasi absolwenci nauczyli się odpowiedzialności i obowiązkowości.

Stawiamy na nieustanny rozwój, stale rozbudowujemy i unowocześniamy naszą bazę dydaktyczną a od roku szkolnego 2014/2015 planujemy uruchomienie w naszym technikum specjalizacji technik informatyk.

hermes.jpg

Nasz patron - Hermes

Naszym szkołom patronuje postać Hermesa - greckiego boga kupców i podróżnych. Postać ta jest ściśle powiązana z profilem i misją szkoły. Znany z doskonałych technik handlowych bóg jest doskonałym wzorem asertywnej postawy w negocjacjach przyszłego handlowca. Poza tym jednym z atrybutów Hermesa jest kaduceusz - mitologiczna laska służąca do uśmierzania sporów. 

Galeria zdjęć